17 ژانویه

اهمیت شبکه های اجتماعی

اهمیت شبکه های اجتماعی چیست؟ آیا تجارت کوچک شما واقعاً نیاز دارد که در شبکه های اجتماعی مشارکتی فعال داشته باشد؟ نقش شبکه های اجتماعی را در تسهیل رشد کسب و کار بررسی می کنیم.

رسانه های اجتماعی تبدیل به یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی برای انواع کالاها و خدمات مختلف شده اند. زمان زیادی است که شبکه های اجتماعی هم برای پیدا کردن کالا یا خدمات مورد جستجوی مردم قرار می گیرند. به همین دلیل امروزه بازاریابی شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در رسیدن به اهداف استراتژیک فروش و نرخ تبدیل به مشتری (Conversion Rate) در دیجتال مارکتینگ دارد.

اینترنت که اکنون تقریباً در همه ابعاد روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، بسیاری از دارندگان مشاغل نقش مهمی را که شبکه های اجتماعی می توانند در دنیای کارآفرینی ایفا کنند.

اهمیت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می تواند به یک تجارت در دستیابی به مخاطبین ، مشتری ها و افزایش آگاهی عمومی کمک کند.

حتی کارآفرینانی که مشاغل کوچک را از خانه خود اداره می کنند می توانند از این منبع برای ایجاد حضور جهانی استفاده کنند.

برای استفاده بیشتر از شبکه های اجتماعی ، درک کامل مفهوم شبکه های اجتماعی و چگونگی استفاده از آن به روش هایی که به شما در رشد کسب و کار شما کمک می کند ، بسیار مهم است.

حتی قبل از اینترنت ، شبکه های اجتماعی وجود داشت. به طور خلاصه ، شبکه های اجتماعی وقتی شخص از مخاطبین موجود استفاده می کند تا افراد جدید را به عنوان پیوندهای اجتماعی یا تجاری بالقوه ملاقات کند. چنین پیوندهایی به نوبه خود به گسترش اتصالات آینده کمک خواهد کرد. مشاغل کوچک و محلی حتی می توانند با شرکت در برنامه های اجتماع یا شرکت در نمایشگاه های تجاری این کار را انجام دهند.

می توان شبکه های اجتماعی را با مفهوم شش درجه جدایی مقایسه کرد. بر اساس این ایده که هر دو نفر می توانند از طریق زنجیره ای از ۵ یا کمتر واسطه متصل شوند ، شبکه های اجتماعی می توانند از طریق سایت های شبکه های اجتماعی و اجتماعاتی که ممکن است قبل از اینترنت شکل نگرفته باشند ، ایجاد شوند. از طریق این سایتها ، افراد به آنها ملحق می شوند و سپس مخاطبین برقرار شده خود را برای انجام همین کار دعوت می کنند. این مخاطبین نیز افراد دیگری را دعوت می کنند.

سایت های شبکه های اجتماعی برای کمک به شبکه های آنلاین ایجاد شده اند. این سایتها عموماً انجمن هایی هستند که برای پشتیبانی از یک موضوع مشترک ایجاد شده اند. از زمان ایجاد سایت های شبکه های اجتماعی مانند MySpace ، LinkedIn و Facebook ، به افراد فرصت داده می شود تا با افراد و دوستان جدیدی در جامعه خود و در سراسر جهان ملاقات کنند.

مشاغل می توانند از این روند پیروی کنند. MySpace مشاغل کوچکتر و متوسط ​​را ترغیب می کند تا یک فروشگاه اینترنتی را به عنوان راهی برای تبلیغات و ارتقاء فعالیت های تجاری راه اندازی کنند. با این کار افراد می توانند به “دوست” یا “طرفداران” نمایه تبدیل شوند و در مورد رویدادهای جاری ، ویژه و سایر اطلاعات ضروری که مشاغل دوست دارند به اشتراک بگذارند ، به روز شوند.

در شرایط کنونی , اهمیت رسانه‌های اجتماعی نسبت به برنده‌ای مختلف برای یافتن واجرای روش‌های اعتماد مصرف کنندگان از اهمیت بیشتری برخوردار است. این مساله باچگونگی ارتباط آن‌ها با مخاطب آغاز می‌شود. نگرانی‌های حریم خصوصی در حالافزایش است زیرا کاربران رسانه های اجتماعی بیشتر از چگونگی استفاده از داده‌ها آگاه می‌شوند. به همین دلیل, آینده رسانه‌های اجتماعی شاهد افزایش تعدادکاربرانی است که به عنوان ” اجتماع تاریک ” شناخته می‌شوند. این شامل هر تعامل اجتماعی آنلاین است که بصورت خصوصی اتفاق می‌افتد, برای مثال, برنامه‌های پیام‌رسانی, ایمیل و دیگر خروجی‌های برای اشتراک خصوصی در حقیقت، ۸۴ % از به اشتراک خارج شدن مصرف کنندگان از وب سایت‌ها و اکنون از طریق شبکه‌های اجتماعی و خصوصی مثل اینا اتفاق می‌افتد و ما انتظار داریم که این افزایش را در چند سال آینده شاهد باشیم.

برکسی پوشیده نیست که مصرف ویدیو از طریق رسانه‌های اجتماعی در حالا افزایش است. تخمین زده می‌شود که افراد ۵ بار طولانی‌تر از محتوای ثابت، مانندمتن و تصویر، در هر دو فیس بوک و اینستاگرام به آن‌ها نگاه می‌کنند. به همین دلیل، تقریباً تضمین شده‌است که ما حتی ویدیوهای بیشتری بر روی رسانه‌های اجتماعی در آینده خواهیم دید، از جمله ویدیوهای زنده، که در سال‌های اخیرمحبوبیت زیادی به دست آورده‌اند.

شبکه اجتماعی ابزاریست که امکان دستیابی به نحوه جدیدی از برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری محتوا در اینترنت را فراهم می آورد. امروزه میلیون ها نفر از کاربران اینترنت، عضو صدها شبکه اجتماعی متفاوت می باشند و بخشی از فعالیت آن لاین روزانه خود را در فضای مجازی انجام می دهند. در راستای گسترش چشمگیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه وجوه زندگی بشر، تولید شبکه های انسانی- به شکل دیجیتالی- عامل مهمی در افزایش تعاملات مجازی بین افراد گردیده است. باتوجه به حجم استقبال از شبکه های اجتماعی به خصوص در طیف نسل جوان، این پایگاه ها نقش بسیار مهمی در تحولات سیاسی و اجتماعی دارند و زمینه ای جدید در ایجاد شرکت های جمعی با خاستگا ههای اجتماعی مجازی فراهم می آورند. اهمیت این رسانه ها از این حیث مورد توجه قرار می گیرد که نسبت به محتوایی که در آن ها تولید می شود، می توانند تفکرات خاص و برنامه ریزی شده ای را به کاربر مخاطب منتقل نمایند و برطبق همین ویژگی است که به راحتی موضوع و حادثه های عادی را به یک بحران تبدیل می کنند و یا با برجسته سازی موضوع خاصی، افکار عمومی کاربران و مشترکان در این شبکه های اجتماعی را از واقعه خاصی دور و به اتفاق مدنظر متوجه می سازند. البته این را هم نمی توان نادیده گرفت که اطلاع رسانی خوب، صحیح و به موقع از طریق این شبکه ها می تواند از بروز حوادث و بحران های گوناگون جلوگیری نماید.

در چند سال آینده, دنیای بازاریابی کاربردهای عملی تری از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را معرفی خواهد کرد. همین امر در رسانه‌های اجتماعی نیز صدق می‌کند. با توجه به شبکه های اجتماعی فیسبوک ، اینستاگرام ، یوتیوب ، استپ چت و… در آینده نزدیک برای افزایش درآمدتبلیغات استفاده خواهند کرد و AR VR یکی از سریع‌ترین صنایع تکنولوژی در حال رشد است.

تنظیم و ترجمه توسط www.omidpenhani.ir

منبع www.webimagineers.co.zw

امید پنهانی هستم گرافیست ، چندین سال است در زمینه هایی ماننده طراحی گرافیکی ،فیلم و انیمیشن و … فعالیت می کنم. و آماده ارائه خدمات حرفه ای در این زمینه می باشم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • بهتر است وقت بگذارید و یک ویدیو کامل و خوب تهیه کنید و پس از تهیه کردن یک ویدیو مناسب با کسب و کار تان سریعا آن را در طراحی سایت خود قرار دهید و هم چنین می توانید آن را در شبکه های اجتماعی مختلفی که در انها اکانت و صفحه دارید نیز منتشر کنید و مطمئن شوید که دیگران آن را می بینند و این از بهترین راههای بازاریابی اینترنتی است . […]
 • یکی از راه‌هایی که می‌تواند عکس شما را زیباتر کند، […]
 • آیا می دانید فیلترهای ضروری در عکاسی از طبیعت کدام […]
 • امروزه استفاده از ویدیو های تبلیغاتی به جای تصاویر […]
 • این کلمه دو بار در یک آیه به کار رفته است.صِبْغَةَ […]
 • مفهوم تبلیغات پنهان، یعنی اینکه تبلیغ‌کنندگان با […]
 • سه راه برای رسیدن به موفقیت
  همه ی انسان ها خواهان موفقیت اند. من و شما هم همینطور […]
 • بهترین تبلیغات برای شما چیست؟ شاید این اولین سوالی […]
 • از آنجا که نبرد کسب و کارهای کوچک و متوسط بر سر به دست آوردن مشتریان هر ساله بیشتر و بیشتر می شود، پیدا کردن و انتخاب ایده های تبلیغاتی جدید و مؤثر برای هدف قرار دادن مشتریان بسیار قابل توجه خواهد بود […]
 • لری پیج پسر دکتر کارل ویکتور پیج، یکی از نخستین […]
 • کارلوس گوسن؛‌ مدیر کمپانی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه […]
 • جفری پی. بزوس در آلبورک در ایالت نیومکزیکو به دنیا […]
 • فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده بریتانیایی و مدیر […]
 • تکنولوژی
  دیجیتال مارکتینگ نسبت به چند سال پیش تغییرات چشمگیری […]
 • تکنولوژی
 • هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۴
  تکنولوژی
  یک مؤسسه پژوهش در حوزه فناوری، ارزشی برابر با ۴۲ […]