9 ژانویه

معرفی فیلم ۲۰۶۷

نوشته و تنظیم : امید پنهانی

۲۰۶۷ یک فیلم علمی تخیلی استرالیایی به کارگردانی ست لارنی و با بازی Kodi Smit-McPhee و Ryan Kwanten است که در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است.

سال ۲۰۶۷ ، زمین با تغییرات آب و هوایی ویران شده است. با از بین رفتن همه حیات گیاهان روی زمین ، تمدن در سراسر کره زمین فرو ریخته است. به لطف اکسیژن مصنوعی تولید شده توسط شرکت Chronicorp ، فقط یک شهر در استرالیا به سختی توانسته است در برابر این تغییرات فاجعه بار مقاومت کند. با این حال ، این اکسیژن آلوده است و به تدریج باعث آزار کشنده ای می شود که به آن بیماری معروف است.

ایتان وایت ، کارگر تونل نیروگاه برق شهر ، با این واقعیت سخت روبرو شده است که همسرش زانته به بیماری مبتلا شده است. در طی آزمایش Chronicle ، نمونه اولیه ماشین زمان پدر مرحوم اتان ، فیزیکدان کوانتومی ، ریچارد چرا ، قبل از مرگ وی که بیست سال قبل روی آن کار کرده بود ، دانشمندان یک سیگنال رادیویی از ۴۰۷ سال در آینده دریافت کردند و پیامی را برای ارسال بخصوص ایتان به آنها برای جلوگیری از انقراض بشر است. علی رغم این احتمال که ایتان هرگز نتواند برگردد و کینه او نسبت به پدرش به دلیل اینکه اولویت کار خود را بیش از پسر خودش می داند ، و سرپرست و همکارش جود موفق می شوند نظر خود را تغییر دهند.

پس از زنده ماندن از جابجایی زمان آسیب زا ، ایتان خود را در یک جنگل بارانی سرسبز اما بی روح می بیند ، تنها وسیله ای که پدرش در دوران کودکی برای همیشه بر روی مچ دست خود نصب کرده و یک کامپیوتر دستی به نام Archie به عنوان تنها تجهیزات باقی مانده از او. وی با پیروی از دستورالعمل های Archie ، ورودی سازه ای شبیه سنگر را پیدا می کند و قبل از آن ، اسکلتی که لباس اصلی او را پوشیده و سوراخ گلوله ای در جمجمه دارد ، و همچنین Archie در حال فروپاشی و دستگاه مچ دست آشنا است.

ایتان که از کشف مرگ ظاهراً ناخوشایند او در آینده نزدیک شوکه شده بود و از خوردن توت های سمی بیمار بود ، خود را توسط جود نجات داد که پس از عدم موفقیت در قرائت زندگی اش که از طریق تواریخ منتقل شده بود ، پس از مدتی او را دنبال کرد. آنها پس از به اشتراک گذاشتن یافته های خود ، دستورالعمل های Archie را به یک پناهگاه دیگر که هنوز عملکردی ندارد ، دنبال می کنند ، که مشخص می شود یک آزمایشگاه Chronicle است. در آنجا مشخص شده است که دستگاه مچ دست ایتان یک آنالیز کننده DNA است که به طور خاص برای دسترسی به Chronicle ساخته شده است ، که خود را برای چهار ساعت مجددا فعال می کند.

از یک ضبط هولوگرافیک به جا مانده از ریچارد وایت ، این دو نفر متوجه شدند که پروژه کرونیکل در اصل مستلزم فعال سازی مجدد یک ایستگاه نظارت بر جو است که می تواند قابلیت تنفس جو زمین را در آینده مشخص کند و سپس داده ها را به گذشته منتقل کند. هنگام فعال کردن دستگاه ، ریچارد از دریافت پیغامی مبنی بر فرستادن فرزند خودش به آینده تعجب کرد ، بنابراین علی رغم شیطنت ، او تجزیه و تحلیل مچ دست ایتان را آماده کرد. با این حال ، یک مأموریت فوری برای پیگیری غیرممکن شد زیرا ارسال ایمن مواد زنده در طول زمان نیاز به یک پیوند عملیاتی از هر دو طرف دارد.

فعال شدن کرونیکل باعث سو عملکرد در هسته انرژی هسته ای آن می شود و تهدید می کند قبل از اتمام شمارش معکوس ، انفجار هسته ای را به راه بیندازد. ایتان و جود به هسته قدرت که در زیر ویرانه های بیش از حد رشد شده شهرشان واقع شده است راه می یابند. با یافتن خرابه های پر از اسکلت ، از جمله زانت ، آنها مجبور می شوند به این نتیجه برسند که هیچگاه درمانی برای بیماری یافت نشد. وقتی جود چند کلمه تسکین دهنده را امتحان می کند ، ایتن صدای جود را از روی ضبطی که در رایانه در حال خرابی آرچی پیدا کرده ، تشخیص می دهد ، لحظاتی قبل از کشته شدن فرد آینده اش. در معرض دید ، جود ایتان را با تهدید اسلحه به اتاق کنترل راکتور هدایت می کند. Ethan که قادر به فعال کردن لغو اضطراری نیست ، با کمال میل اجازه می دهد تا در محفظه فشار دهنده قفل شود تا راه اندازی مجدد دستی انجام شود. او موفق می شود مسیر را مجدداً تغییر دهد و از بروز این بحران جلوگیری کند و اتاق کنترل را دوباره باز کند.

در حالی که ۳۷ دقیقه وقت لازم دارند ، آنها به آزمایشگاه Chronicle بازمی گردند ، جایی که ایتان خروجی دیگری پیدا می کند که با اسکلت خود به ورودی باز می شود. با دیدن آن ، ایتان دچار یک ناراحتی عصبی می شود که جود می خواهد ارو را بکشد ، که جود از انجام آن امتناع می ورزد. جود سپس اعتراف می کند که امیدی واقعی برای تغییر آینده وجود ندارد. خودداری از اعتقاد به این موضوع ، ایتان جود را قفل می کند و باقیمانده آخرین پیام پدرش را ملاحظه می کند. او می فهمد که مأموریت او از ابتدا یک کار منفی بود: جکسون قصد داشت از جدول زمانی خود که در حال مرگ است فرار کند و فقط چند نفر را برای شروع دوباره فرار کند ، در حالی که ریچارد ابراز امیدواری کرد که پیام ارسال شده توسط کسی ارسال شده باشد ، نشان می دهد که هنوز امید برای زندگی بشر وجود دارد. برای جلوگیری ازآن ، ریچارد ماشین زمان را به DNA اتان كلید زد ، اما وقتی همكار ریچارد اعلام كرد كه می توان دستگاه را جعل كرد تا شخصی را به سمت یك طرفه بفرستد ، جكسون ریچارد را كشت. جود ، که جکسون را همراهی کرده بود ، به عنوان سرپرست ایتان منصوب شد تا از استفاده کامل از کرونیکل در زمان مناسب اطمینان حاصل کند.

ایتان که از اجازه این کار امتناع می ورزد ، سعی در بستن وقایع نگاری دارد

امید پنهانی هستم گرافیست ، چندین سال است در زمینه هایی ماننده طراحی گرافیکی ،فیلم و انیمیشن و … فعالیت می کنم. و آماده ارائه خدمات حرفه ای در این زمینه می باشم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • آیا به عکاسی از نوزاد علاقه‌مندید اما نمی‌دانید با چه […]
 •  آیا می‌دانستید پنج نوع عکس پایه وجود دارد که هر عکاسی […]
 • نکته های مهم ساخت تیزر تبلیغاتی : از آنجایی که در تهیه […]
 • تراکت نوعی تبلیغ بصورت آنی است که برای بیان خبر و یا […]
 • طبق یک نظرسنجی از مردم آمریکا در مورد آینده تبلیغات، […]
 • ساده ترین تعریف برای بهینه سازی وب سایت: قرار دادن وب […]
 • رمز موفقیت در شرایط رکود اقتصادی و کاهش درآمد فقط تحرک […]
 • از مطالب کپی استفاده نکنید این یک حقیقت ست! وقتی از […]
 • سه راه برای رسیدن به موفقیت
  همه ی انسان ها خواهان موفقیت اند. من و شما هم همینطور […]
 • ویلیام هنری گیتس مشهور به بیل گیتس، در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ […]
 • آلبرت اینشتین در ۱۴ مارس ۱۸۷۹ میلادی در ساعت ۱۱:۳۰ صبح […]
 • لری پیج پسر دکتر کارل ویکتور پیج، یکی از نخستین […]
 • کارلوس گوسن؛‌ مدیر کمپانی نیسان ژاپن و رنوی فرانسه […]
 • تکنولوژی
  بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) نوعی بازاریابی اینترنتی (تلاش های بدون پرداخت هزینه) است که از وب سایت های شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده می کند. هدف SMM تولید محتوا است که کاربران برای کمک به آنها با شبکه اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. […]
 • تکنولوژی
  فناوری لای‌فای که در حقیقت جایگزینی برای وای‌فای با […]
 • تکنولوژی
  بنا به پیش‌بینی یکی از دانشمندان دانشگاه ام‌آی‌تی، در […]